Malowanie proszkowe od wielu lat jest bardzo popularną metodą, wykorzystywaną do malowania przede wszystkim różnego rodzaju metali. Metodę tą można jednak z powodzeniem wykorzystywać również do malowania szkła, a nawet i drewna. Posiadaczom samochodów jest ona głównie znana z tego, iż dzięki niej można pokrywać idealnie farbą proszkową elementy pojazdów. Karoseria pokryta farbą proszkową, jest zdecydowanie mniej podatna na korozję. Poza tym metoda lakierowania proszkowego, jest metodą bardzo ekologiczną, przez co jeszcze chętniej jest wykorzystywana w wielu zakładach. Jej plusem jest także to, iż różni się znacznie pod względem cenowym od malowania tradycyjnego. Jest to metoda dużo tańsza, pozwalająca nawet na zaoszczędzenie 1/4 kosztów całego malowania.

Jak zatem malowanie proszkowe prezentuje się pod względem cenowym? Oczywiście sama farba proszkowa jest stosunkowo tania, jednak sprzęty wykorzystywane podczas malowania już nie. Dlatego nie warto samodzielnie w nie inwestować i dokonywać malowania na własną rękę, jeśli robimy to tylko i wyłącznie okazjonalnie. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do profesjonalnego punktu malowania proszkowego, w którym cały proces przebiega pod okiem fachowców.

W przypadku malowania stali surowej, cena takiego malowania wynosi około 30 zł/m2. Natomiast gdy nakładany jest podkład oraz kolor, cena wzrasta do 60 zł/m2. Najczęściej na malowanie proszkowe decydują się właśnie użytkownicy samochodów, gdy chcą nieco odświeżyć wygląd swoich felg. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest piaskowanie połączone z malowaniem proszkowym. W przypadku felg stalowych kosztuje ono około 60 złotych, a aluminiowych 80 zł. Oczywiście ceny te są cenami uśrednionymi. Duży wpływ na ostateczny ich wygląd ma to w jakim mieście znajduje się zakład, jaką renomą się on cieszy, jak kształtują się ceny poszczególnych farb proszkowych. To wszystko sprawia, iż ceny te mocno wahają się na rynku i każdego roku są nieco inne, choć malowanie proszkowe mimo wszystko zawsze jest najbardziej opłacalną opcją.

Więcej informacji o malowaniu proszkowym znajdziesz na https://proszkowe-malowanie.com/