Uroczystość otwarcia to niezwykle ważny moment dla powstałej placówki, firmy, restauracji czy sklepu. Od tej chwili nowe miejsce zaczyna żyć. Sposób, w jaki zostanie zapamiętane wydarzenie otwarcia, wpływa na postrzeganie firmy, na to, jak dużym zainteresowaniem będą cieszyły się produkty czy usługi tam oferowane, a co za tym idzie na sukces właściciela i współpracowników. Dlatego przygotowanie do uroczystości otwarcia jest bardzo ważne.

Jak wygląda uroczystość otwarcia?

Na tego typu wydarzenia zapraszane są osobistości związane z branżą, lokalni włodarze, a także kadra zarządzająca powstałą placówką. Częścią spotkania są przemówienia, podziękowania i gratulacje.

O czym trzeba pamiętać?

Podczas wystąpienia publicznego zaproszonych gości warto zadbać o ich komfort, a także o wygodę słuchaczy. Wiele zależy od pomieszczenia, którego wielkość powinna być dostosowana do liczby zgromadzonych. Zbyt duża sala sprawi, że goście poczują się nieswojo, może rozlegać się w niej także echo. Zbyt mała sala przyprawi zebranych o fale gorąca i z pewnością uniemożliwi wsłuchanie się w wypowiedź prelegenta.

Warto zadbać o właściwe stanowisko dla osoby występującej dobrze, żeby było to miejsce odrobinę podwyższone, by każdy mógł zobaczyć przemawiającego. Niezbędny będzie dobrej jakości sprzęt audiowizualny, być może któryś prelegent przygotuje prezentacje i konieczne będzie wykorzystanie rzutnika.

Oprócz wielkości sali ważny jest też wystrój, właściwie dobrane dekoracje powinny być eleganckie i związane z działalnością nowej placówki. Warto zadbać o łatwe do zjedzenia przekąski, a także napoje zimne i gorące.

Zestaw otwarciowy

Ostatnim elementem, który nierzadko najbardziej zapada w pamięć, jest przecięcie wstęgi. Najczęściej do tego celu używa się taśmy rypsowej o szerokości 10 lub 15 cm. Te ozdobne tasiemki występują w wielu kolorach i wzorach, jednak najczęściej wybierana jest czerwona taśma rypsowa. Skoro mamy czerwoną wstęgę, potrzebujemy jeszcze nożyczki. To drobny sprzęt, o którym nie możemy zapomnieć. W zestawie na tego typu imprezy często znajduje się także kokarda otwarciowa.

Tego typu produkty dostępne są w naszej ofercie.