Medycyna estetyczna staje się bardzo popularna. Głównie za jej możliwość i efekty. Które dają nam możliwość pięknego wyglądu. Wielu z nas jest w stanie poświęcić wiele czasu oraz pieniędzy. By wyglądać jak najlepiej. Kobiety korzystają z zabiegów medycyny estetycznej, by przyciągnąć uwagę mężczyzn. Również, by podobać się samej sobie. Zabiegów dostępnych na rynku jest bardzo dużo. Jednak są zabiegi medycyny estetycznej bardziej i mniej popularne.

Najbardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej — lista

Jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Można ją nazwać królową medycyny estetycznej właśnie.

Toksyna botulinowe od wielu lat cieszy się największą popularnością. I to te zabiegi są najbardziej pożądane w gabinetach. Głownie ze względu bezpieczeństwa, jak i skuteczności. Dużą zaletą zabiegów z tą substancją jest ich cena w porównaniu do innych zabiegów oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej.

Dzięki toksynie botulinowej możesz pozbyć się zmarszczek z górnej części twarzy (kurzych łapek, lewej bruzdy lub pionowych zmarszczek na czole). Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Zabiegi wykonane z jej użyciem dają najbardziej naturalny efekt, na jakim zależy pacjentom.

Dużą popularność wśród zabiegów medycyny estetycznej są zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. To substancja naturalnie występująca w skórze. Odpowiada ona za jej jędrność i sprężystość. Jej najważniejszą cechą jest wiązanie cząstek wody. Niestety z wiekiem ilość kwasu hialuronowego maleje. A efektem tego jest zwiotczenie skóry. Dlatego jej uzupełnienie pomaga przywrócić skórze jędrność.

Kwas ten używa się do takich zabiegów jak:

  • powiększenie ust
  • poprawienia owalu twarzy
  • spłaszczenia bruzd i zmarszczek na twarzy i dekolcie
  • powiększenia biustu i pośladów

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Efekty są widoczne od razu i utrzymują się nawet do dwóch lat.

Bardzo dużą popularnością wśród zabiegów medycyny estetyczne są również:

  • zabiegi z użyciem nici liftingujących;
  • zabiegi z użyciem HYDROKSYAPATYTU WAPNIA;
  • zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej;