Prowadzisz swoją firmę i zastanawiasz się nad wzięciem swojego pierwszego samochodu w leasing samochodowy? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na leasing samochodu używanego.

Czy można wziąć samochód używany w leasing?

W naszym społeczeństwo wyklarował się mit, według którego leasing można wziąć jedynie na samochód nowy, który jest prosto z salonu. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna, a my z powodzeniem możemy zdecydować się na leasing samochodu używanego.

Leasing samochodów używanych tak naprawdę nie różni się niczym od klasycznego leasingu aut nowych. Firma leasingowa bądź bank udostępnia nam samochód zamian za opłacanie regularnych, comiesięcznych rat leasingowych. W zależności od tego jakie warunki wybierzemy, na koniec wyznaczonego okresu leasingowego możemy stać się właścicielem pojazdu – w przypadku kiedy zdecydujemy się na leasing finansowy. Inną formą będzie leasing operacyjny, gdzie na koniec spłaty możemy się zdecydować na wykup samochodu.

Zastanawiasz się jakie samochody używane można leasingować? Tak naprawdę sam typ auta nie ma tutaj żadnego znaczenia. Leasing może dotyczyć zarówno samochodów dostawczych, jak i osobowych. Ogromne znaczenie ma jednak rok produkcji danego auta. Im starszy będzie pojazd, tym na krótszą liczbę rat będziemy mogli rozbić jego leasing. Tym samym najczęściej wybieranymi samochodami używanymi, które bierze się w leasing, są samochody 3-4 letnie.

Rata leasingowa samochodu używanego będzie znacznie mniejsza niż samochodu prosto z salonu. Warto pamiętać również o tym, jak ogromny spadek wartości następuje w momencie odebrania samochodu nowego z salonu. Tym samym decydując się na leasing kilkuletniego już samochodu – spadek jego wartości będzie znacznie wolniejszy.

Jakie samochody używane warto wziąć w leasing?

W ofercie longo.pl każdy znajdzie coś dla siebie. Zależnie od naszych preferencji i potrzeb, możemy wybrać na przykład:

  • SUVy, które są przestronne i oferują nam mnóstwo miejsca załadunkowego. Bardzo ważna w tym przypadku jest również wygodna, wysoka pozycja za kierownicą, która znacznie ułatwia obserwacje drogi. SUVy takie jak Volkswagen Tiguan, Opel Grandland czy Peugeot 3008 – odnajdziesz na stronie https://longo.pl/katalog?bodyTypes=Sedan&bodyTypes=Suv&search=&pageSize=24&currentPage=1&orderBy=PRICE_DESC&gridMode=GRID&multiSelect=true
  • Kombi, na które decydują się głównie osoby, którym zależy na pokaźnym bagażniku, do którego możemy schować na przykład wózek dziecięcy. Przykładem będzie, chociażby Volvo V90, Mercedes C180 czy Audi A4 Ultra. Odnajdziesz je wszystkie na stronie https://longo.pl/katalog?bodyTypes=Sedan&bodyTypes=Suv&bodyTypes=Wagon&search=&pageSize=24&currentPage=1&orderBy=PRICE_DESC&gridMode=GRID&multiSelect=true
  • Hatchback, który będzie idealnym wyborem do jazdy po mieście, dzięki swojej zwinności oraz mniejszej bryle. Przykładem takiego samochodu będzie Audi A3, Mercedes A180 czy BMW 116. Odnajdziesz je na stronie https://longo.pl/katalog?bodyTypes=Hatchback&search=&pageSize=24&currentPage=1&orderBy=PRICE_DESC&gridMode=GRID&multiSelect=true