Termomodernizacja budynku to bardzo rozsądne przedsięwzięcie, ponieważ w ten sposób zmniejsza się zapotrzebowanie danego budynku na dostarczanie energii cieplnej pochodzącej z zewnątrz. Prace termomodernizacyjne wiążą się najczęściej z montażem ociepleń ścian zewnętrznych oraz precyzyjnym docieplaniem stropów, czy też dachów. Bardzo ważnym procesem jest także solidne uszczelnienie lub wyregulowanie stolarki okiennej (okna alu lub pcv), nie zapominając jednocześnie o drzwiowej. Podczas tego typu prac warto zająć się również wymianą instalacji grzewczej.

Zobacz ofertę firmy RemonTech – https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/

Termomodernizacja budynku – dlaczego warto o nią zadbać?

Termomodernizacja powinna być poważnie rozważona z wielu względów. Przede wszystkim można uzyskać na nią duże dofinansowanie, dlatego o kwestie finansowe w tym przypadku nie trzeba się zbytnio martwić. Ocieplenie budynku wiąże się również z:

  • dużymi oszczędnościami,
  • troską o własne zdrowie,
  • zapewnieniem sobie codziennego komfortu,
  • energooszczędną pracą urządzeń grzewczych.

Jedną z podstawowych zalet termomodernizacji jest także zapewnienie budynkowi bezpieczeństwa od strony zewnętrznej. Odpowiednie warstwy izolacji, które nakładane są na ściany zewnętrzne pomagają chronić go przed nadmierną wilgocią oraz przemarzaniem, zwłaszcza w okresie bardzo niskich temperatur.

Kiedy powinno się wykonać termomodernizację budynku?

Prace związane z termomodernizacją budynku powinny być wykonane w trakcie odpowiednich warunków klimatycznych. Co za tym idzie prace te należy zaplanować z większym wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że zostaną wykonane pomyślnie. Ocieplanie budynku należy przeprowadzać w optymalnej temperaturze, która nie powinna być niższa niż 5 stopni Celsjusza, ale nie może być również wyższa niż 30 stopni. 

Jeśli na zewnątrz jest silny wiatr, wtedy też proces wysychania jest przyspieszony. Ważne jest więc to, aby zadbać o założenie odpowiednich siatek lub plandek. System ociepleń nie może być również montowany podczas mocnych opadów deszczu. Drobny deszczyk w niczym nikomu nie przeszkodzi, jednak rzęsiste opady mogą wyrządzić wiele szkód.