Wyjątkowy projekt wnętrza

5
893
projekt wnętrza

Przez ostatnie lata aranżacja wnętrz nieustannie zyskuje na popularności. Wystrój mieszkania, zaprojektowany w interesujący i przemyślany sposób powoli staje się pewnym standardem. Popularyzacja branży sprawia, że architekci wnętrz i właściciele mieszkań planujący ich aranżację poszukują coraz to nowszych rozwiązań. Kluczem do wykonania udanego projektu wnętrza jest postawienie na innowacyjność i funkcjonalność. Elementami, które wzbogacają wnętrze są wszelkie dodatki, które poza interesującym wyglądem, upraszczają w jakiś sposób codzienność.

Czy w projektowaniu wnętrz istnieją sprawdzone rozwiązania?

Przy aranżacji wnętrza można opierać się na pewnych schematach i sposobach łączenia poszczególnych elementów. Uniwersalna recepta jednak nie istnieje, ponieważ gdyby tak było, wystrój wnętrza straciłby swoją oryginalność i niepowtarzalność. Możemy jednak posłużyć się kilkoma elementami, które podkreślą najlepsze cechy naszego wnętrza i uczynią je bardziej interesującym.

Należy jednak pamiętać, że możliwości użycia konkretnego elementu zależą przede wszystkim od stylistyki wnętrza. Nie uwzględniając tego, możemy przypadkowo wprowadzić element nieadekwatny do wystroju, przez co osiągniemy efekt odwrotny, niż zakładaliśmy. Zwróćmy uwagę na takie rzeczy jak:

– kolorystyka
– przestronność
– nastrój
– styl (nowoczesny minimalizm, abstrakcja czy klasyczna skromność, przepych lub misterność)

Połączenie estetyki ze sportem – drabinka gimnastyczna BenchK.

Drabinka gimnastyczna umieszczona we wnętrzu mieszkania nie tylko urozmaici je pod względem estetycznym, ale umożliwi wykonywanie aktywności fizycznej bez wychodzenia z domu. Nadaje ona pomieszczeniu dystyngowany charakter, ponieważ kojarzy się z domową siłownią. Wywołuje również pozytywne skojarzenia z lekkością i niemalże artystyczną kontrolą nad ciałem. Jest to rozwiązanie idealne na miarę dzisiejszych czasów, łącząc w sobie ciekawy design ze zdrowym trybem życia.

Marmurowa rzeźba – nowoczesne odwołanie do antyku.

Umieszczona w nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu rzeźba wykonana z kamienia naturalnego pozwala na uzyskanie specyficznego kontrastu. Połączenie tych elementów momentalnie wprowadza wystrój na dużo wyższy poziom w kwestii walorów wizualnych.

Szklana podłoga – kwintesencja nowoczesności.

Umieszczenie szklanej podłogi na piętrze domu zaaranżowanego w abstrakcyjny, pełen kolorów i wzorów stanowi idealne uzupełnienie takiego wnętrza. Pozwala sprawić wrażenie, jak byśmy znajdowali się w zupełnie innym wymiarze. Efekt ten możemy osiągnąć wykonując podłogę w całości ze szkła, lub dodaniu subtelnego akcentu w postaci szklanych płyt w centrum przestrzeni.

5 KOMENTARZE

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Informacje które są w nim zawarte na pewno będą przydatne. Urządzanie wnętrza tak by było wyjątkowe, ale również praktyczne nie należy do łatwych. Jednak informacje jakie możemy zdobyć na pewno będą nam pomocne.

  2. W Internecie można znaleźć bardzo dużo pomysłów. Są też darmowe programy do projektowania wnętrz z których można skorzystać. Dodatkowo można znaleźć dużo produktów dekoracynych jak i do codziennego użytku. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. poduszki do spania i na pewno znajdziemy bardzo dużo ofert.

  3. Obecnie wiele specjalistów ma swoje strony internetowe i pokazuje swoje projekty. To daje nam możliwość znalezienia osoby do współpracy, która da nam możliwość posiadania wymarzonego wnętrza. Oraz w Internecie możemy znaleźć dużo inspiracji, które również będą pomocne.

  4. Najważniejsze jest to by dokładnie określić czego od takiego projektu oczekujemy. Możliwości jest bardzo dużo. Wielu projektantów, którzy mogą nam być pomocni. W Internecie prezentuje swoje projekty. Więc to może ułatwić nam wybór osoby do współpracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here